بخش پذیرشمراجعین محترم ابتدا بایستی با مراجعه به واحد پذیرش با گرفتن پرونده خام، با ارائه و ورود اطلاعات فردی خود در قسمت مشخصات فردی، وضعیت عمومی و بیماری ها، بانک اطلاعات درمانگاه را برای خدمت رسانی بهتر، سازمان یافته تر و سریعتر تکمیل نمایند. بدین منظور خواهشمند است :1 - مشخصات خود را دقیق و خوانا تکمیل نمایید. 2 - آدرس، شماره تلفن ثابت و همراه خود را کامل و با دقت ارائه دهید.3 - هرگونه بیماری و دارویی را که استفاده می کنید، با صراحت اعلام نمایید تا بتوانیم متناسب با شرایط شما خدمت رسان خوب و شایسته ای برای شما باشیم. در نهایت برای تایید صحت اطلاعات تکمیل شده، قسمت پایین پرونده خود را امضاء‌نمایید.این بخش همچنین به عنوان صندوق درمانگاه نیز بوده و شما قبل از انجام درمان بایستی با توجه به تعیین قیمت صورت گرفته، نسبت به پرداخت قیمت آن اقدام نمایید. این بخش در تخفیف و ارائه آن هیچگونه دخل و تصرفی ندارد.یکی از امتیازات این درمانگاه، ثبت الکترونیکی کلیه اطلاعات پرونده، رادیوگرافی ها و... و قابلیت بهره برداری از آن برای ارائه به سایر مراکز، ادارات بیمه و ... می باشد. با توجه به نیاز به بایگانی پرونده پزشکی شما به عنوان اسناد پزشکی بیمار و محرمانه بودن آن، خواهشمند است پرونده خود را پس از انجام خدمت، درهنگام خروج از درمانگاه، تحویل قسمت بایگانی پذیرش نمایید.

 بخش تشخیص بیماری های دهان و دندانبخش تشخیص با عنوان بخش 2 در درمانگاه شناخته می شود. پس از تشکیل پرونده (درصورت مراجعه برای معاینه ی اولیه و درخواست تشخیص مشکل فعلی و تعیین طرح درمان ) و یا برای درمان اورژانس و یا همچنین تشخیص و درمان مشکلات مفصل فک، غدد بزاقی و ضایعات زخمی نسج نرم دهان، شما بایستی به این بخش مراجعه نمایید پس از تشکیل پرونده، پرونده به این بخش تحویل تا طرح درمان پیشنهادی توسط متخصص بیماری های دهان و دندان با درنظر گرفتن اولویت درمان، برای شما درج شود. لازم به یادآوری است با توجه به استفاده از تخصص مرد دربرخی از روزها، درصورتی که مایل به بهره گیری از معاینه و تعیین طرح درمان، توسط پزشک خواهر می باشید، به اطلاعات مراجعه کنید و یا درصورت نیاز به درمان اورژانسی، می توانید توسط بخش خواهران خدمات دهی شوید.همچنین در این بخش شما می توانید از خدماتی مانند جرم گیری ( برای جراحی پریو ضروری و لازم است ) بروساژ، کشیدن دندان ها، بلیچینگ و... استفاده نمایید.با توجه به نیاز دندانپزشک و بیمار به شرایط امن و دارای آرامش ( برای بررسی دقیق ) خواهشمند است با سعه ی صدر و حسن نظر خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

 بخش اطلاعات و نوبت دهیپس از طرح درمان پیشنهادی، با مراجعه به بخش اطلاعات و نوبت دهی، از هزینه درمان خود مطلع شده و می توانید مطابق با اولویت تعریف شده، برای پزشکان مختلف، نوبت بگیرید. با توجه به امکانات محدود درمانگاه سعی بر اینست که درحداقل زمان ممکن خدمت رسانی به شما صورت گیرد ولیکن درصورت عدم امکان، از راهنمایی های بخش اطلاعات می توانید استفاده نمایید.این درمانگاه با داشتن سامانه ی اطلاع رسانی نوبت دهی، نوبت ارائه شده به شما را یکروز قبل به شما یادآوری و پیامک می نماید که خواهشمند است حتماً عدد 1 ( درصورت تایید ) و یا عدد 2 ( درصورت عدم حضور ) را برایمان به همین شماره پیامک نمایید.توجه فرمایید :1 - شما در قسمت اطلاعات می توانید کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را درمورد نحوه و شیوه ی خدمت رسانی، ساعات خدمت رسانی و... بدست آورید.2 - خواهران محترم درصورت تمایل به نوبت گرفتن برای دندانپزشکان خواهر، حتماً به بخش نوبت دهی اعلام کنید. که مطابق نظر شما عمل گردد.3 - در بخش های پروتز، ایمپلنت، ارتودنسی وجراحی باتوجه به نیازمندی این بخش ها به تعامل حداکثری با مریض و ارتباط زمانی با ایشان، شما بایستی توسط بخش مربوطه نوبت دهی شوید.

 بخش ترمیمی و زیباییدر درمانگاه تخصصی دندانپزشکی حضرت محمد رسول ا... (ص) این بخش بصورت متغیر، بخش های 1، 3، 4 و 6 را به خود اختصاص می دهد.در این بخش، ترمیم و زیبایی دندان های شما در مقوله ی غیرهمرنگ ( آمالگام )، و یا همرنگ ( کامپوزیت ) انجام می گیرد. این درمان در پیشگیری از آسیب دیدگی بیشتر دندان و جلوگیری از رسیدن آن به مرحله ی درمان ریشه ( اندو ) و کشیدن دندان می باشد. با انجام این ترمیم در حقیقت شما به سلامت بیشتر دندان هایتان کمک می کنید. دندانی که نسبت به سرما، گرما و خوردن شیرینی درد لحظه ای داشته و سریعاً برطرف می گردد، به این بخش ارتباط می یابد.

 بخش درمان ریشه ( اندو )درمان ریشه برای دندانی صورت می گیرد که در اثر پیشرفت پوسیدگی، اعصاب دندان درگیر می شود. در این مرحله با خارج کردن اعصاب دندانی از کانال یا کانال های دندان و پرکردن آن، درحقیقت دندان را برای نگهداری و آماده کردن آن برای ترمیم، پروتز و یا سایر فعالیت های مورد نیاز برای دندان آماده می کنند. درمان ریشه درمورد برخی دندان هایی که قبلاً شما آنها را درمان ریشه نیز کرده اید نیز صورت می گیرد که اصطلاحاً به آن درمان مجدد ریشه ( ری اندو ) اطلاق می شود. توجه داشته باشید که حتماً پس از درمان ریشه یا درمان مجدد آن از پزشک، مرحله ی بعدی درمان خود را بپرسید و برای درمان تکمیلی از قسمت پروتز و یا اطلاعات (برای ترمیم)زمان لازم رابرای انجام درمان بگیرید.دندانی که دارای درد خود بخودی و یا نسبت به سرما، گرما و خوردن شیرینی درد طولانی مدت داشته و سریع نیزبرطرف نمی گردد، به این بخش ارتباط می یابد

 بخش پروتزهای دندانیاین بخش در بخش های 1 و 5 درمانگاه و برای خواهران توسط پزشک خواهر در بخش 4 مستقربوده و انجام می گیرد. در این بخش تمامی درمان های جایگزین دندان های از دست رفته شامل پروتزهای ثابت ( روکشهای دندانی، بریج و... ) متحرک ( کامل، پروتز پارسیل و... ) فایبر پست و... صورت می گیرد. این درمان با توجه به ارتباط کاری با لابراتوار نیازمند صرف وقت و سعه ی صدر بیشتری می باشد. کارکنان محترم ن.م برای شروع خدمات پروتز می بایست تایید سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح را مطابق با راهنمایی دستیاران این بخش بگیرند. درغیراینصورت مطابق با تعریف و یا تایید صورت گرفته، برای ایشان اقدام صورت می گیرد.

 بخش جراحی دهان، فک و صورت و جراحی لثهاین درمانگاه با بکارگیری متخصصین این رشته ( دارای برد تخصصی ) سعی در جوابگویی کلیه نیازمندی های مربوط به این بخش بصورت جراحی محدود می باشد.درمان هایی چون کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری، جراحی دندان های نهفته، بستن انتهای ریشه ی دندان های عفونی ( اپیکو )، بیوپسی از ضایعات داخل دهانی، دربحث جراحی دهان، فک و صورت و وهمچنین درمان هایی چون افزایش طول تاج ( CL ) ( پیش نیاز برای برخی کارهای پروتز ) رفع بیماری های لثه ( فلپ)، پیوند لثه،درمقوله ی جراحی لثه، انجام می گیرد. این بخش نیازمند یک مشاوره ی ابتدایی نیز می باشد که عموماً توسط پزشک انتخابی و معالجتان صورت می گیرد.1 - درمقوله جراحی لثه، شما بایستی 2 هفته قبل از مشاوره حتماً خدمت جرم گیری لثه را انجام داده باشید ( بسیاری از بیماری های لثه با جرم گیری رفع درمان می شوند ).2 - برای بدست آوردن آمادگی های لازم برای جراحی درصورت انجام اعمال جراحی قلب، حتماً شما به تایید و دستور پزشک معالج قلبتان احتیاج دارید.3 - از دستیار بخش آمادگی های لازم چون مصرف دارویی و... را بپرسید و بعد از جراحی نیز بصورت دقیق به تذکرات ارائه شده توسط پزشک معالج و بروشورهای راهنمای ارائه شده به شما، توجه نموده تا درمانی موفق و بدور از سختی و مشکلات بعد از آن را داشته باشید.4 – پس از جراحی شما عموماً نیاز دارید که 1 تا 2 هفته بعد ( با توجه به نظر پزشک ) برای کشیدن بخیه مراجعه کنید که توصیه می شود حتماً از بخش اطلاعات، روزهای مراجعه دندانپزشک جراح را بپرسید تا در روز حضور ایشان برای کشیدن بخیه مراجعه کنید.

 بخش ارتودنسیاین بخش با عنوان بخش 5 در برخی از روزهای هفته فعال می باشد. تمامی درمان های مربوط به مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و درمان ناهنجاری های مربوط به فک و صورت با محوریت زیبایی، در این بخش صورت می گیرد.خدمات این درمان کمی زمان بر و نیازمند حداکثر همکاری، توجه و تعامل مناسب و لازم با بخش می باشد. چراکه برخی بی توجهی ها می تواند روند بهبود را متوقف و یا بالعکس نماید. بدین منظور درصورت عدم همکاری برای شما جریمه لحاظ خواهد شد تا بدین وسیله بتوانیم حداکثر
همکاری شما را داشته باشیم.این بخش با توجه به اینکه خدمات آن زیبایی محسوب می شود، در تعرفه ی نیروهای مسلح نیز نبوده و مانند خدمات آزاد با تعرفه و قیمت آزاد محاسبه می گردد.

 بخش ایمپلنتایمپلنت همان درمان جایگزین دندان در داخل استخوان فک بدون صدمه زدن به دندان های مجاور است. این درمان در بخش 6 درمانگاه با کمک متخصصین جراحی فک و دهان و صورت و همچنین پریو و بخش 1 و 5 با مشاوره و تعامل کامل با متخصصین و همکاران پروتز صورت می گیرد.این خدمت نیز در تعرفه ن.م نبوده و آزاد محاسبه می گردد.
درمان بصورت چند مرحله ای می باشد. توجه کامل شما به دستورات ارائه شده توسط پزشکتان به پذیرش یا شکست ایمپلنت گذاشته شده ( بخصوص در بیماران دیابتی، قلبی – عروقی و مزمن ) بسیار موثر است.ابتدا بایستی توسط متخصصین جراح با استفاده از رادیوگرافی ها و سی تی اسکن های تهیه شده، مشاوره صورت گرفته و تعداد، نوع، اندازه و... ایمپلنت های مورد نیاز برای شما، مشخص و تعریف گردد. سپس‌بامراجعه به بخش مالی،برآورد مالی و نحوه پرداخت مبالغ تعیین شده‌توسط این قسمت صورت گرفته وباآماده شدن مقدمات چون خرید فیکسچر و...،جراحی مربوطه صورت می گیرد و در مرحله بعد با نصب پروتزهای لازم، درمان جایگزین دندان از دست رفته تکمیل می گردد.

 بخش اطفالدر این بخش با کمک دندانپزشکان خُبره خواهر در امر درمان و ارتباط با کودک، تمامی درمان های مربوط به دندان اطفال ( 2 تا 12 سال ) و فقط شیری، شامل ترمیم، درمان ریشه دندان های شیری،تهیه فضا نگهدارنده، پلاک های دندان های اطفال، بروساژ، فلوراید تراپی بستن درزهای دندان برای جلوگیری از پوسیدگی ( فیشور سیلنت ) ، پالپوتومی و... صورت می گیرد. سعی براینست که با ایجاد فضای امن و راحت، اولین تجربیات کودک شما را در دندانپزشکی برای برای درمان اصلی ترین جزء در سلامت بدنش را با خاطری خوش همراه سازیم ولیکن بعضاً کودک بخاطر ترس و احساس ناامنی ممکن است رفتارهای دفعی و اظهار ناراحتی نمایدکه با توجه به اعتماد شما به خدمات مناسب دندانپزشکان باتجربه این مرکز و عمل مطابق با خواست دندانپزشک، مشکل دندانی رفع و باخاطری خوش، تجربه ای لذت بخش از درمانگاه خواهید داشت.

 بخش CSRاین درمانگاه یکی از مراکز تخصصی دندانپزشکی می باشد که مجهز به بخش اختصاصی CSR‌ برای استریلیزاسیون کلیه تجهیزات و وسایل استفاده شده توسط بخش می باشد. کلیه ست های مورد استفاده برای هر مریض، در اولین فرصت ممکن به بخش استریل منتقل و با توجه به تجهیزات و امکانات موجود ( دستگاه اولتراسونیک، اوتوکلاوهای Class B و فور و... ) و با حضور نیروهای متعهد و... شستشو و استریل می گردد همچنین قبل از استفاده شما از یونیت، یونیت و تجهیزات استفاده شده توسط بیمار قبل از شما، با ضدعفونی کننده های به روز و مورد تایید سازمان بهداشت پاکسازی و ضدعفونی می گردد و شما را ازنظر بیماری های منتقله از طریق وسایل و تجهیزات دندانپزشکی مطمئن و ایمن می کند. دراین خصوص کلیه توربین ها و فرزهای مورد استفاده نیز جزء‌وسایل انفرادی برای هرفرد بوده که شستشو و استریل می گردد. لازم به ذکر است وقت دهی بیماران دارای بیماری های عفونی ( انواع هپاتیت و... ) در برنامه ی نوبت دهی بیماران، در ساعات آخر ویزیت و یا اقدام دندانپزشک قرار گرفته تا پس از آن روال کامل اسکراپ یونیت با ضدعفونی کننده های مناسب و سپس استفاده از لامپ UV ( برای استریلیزاسیون محیط بخش ) ایمنی بیماران استفاده کننده از خدمات درمانگاه را افزایش دهیم.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Error::shutdown_handler() in /home/pdcmr/fuel/core/bootstrap.php:66 Stack trace: #0 [internal function]: {closure}() #1 {main} thrown in /home/pdcmr/fuel/core/bootstrap.php on line 66